Naprawa skrzyń powershift ford mondeo s-max galaxy 6dct450

inne


Naprawa Gniezno, skrzyń Gniezno, powershift Gniezno, ford Gniezno, mondeo Gniezno, s-max Gniezno, galaxy Gniezno, 6dct450 Gniezno

Skrzynia Powershift o oznaczeniu 6DCT450 tworzy skomplikowany układ, który składa się z dwóch mokrych niezależnych sprzęgieł. Pierwsze sprzęgło odpowiada za pracę biegów nieparzystych oraz wsteczny, drugie zaś obsługuje biegi parzyste.

Praca takiego sprzęgła sterowana jest elektrohydraulicznie, na zmianę. Polega to na tym, że gdy pojazd działa na pierwszym biegu, drugi jest już gotowy do startu. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku innych, wyższych biegów. Dzięki temu skrzynia działa bez zakłóceń oraz straty momentu obrotowego, co dla użytkownika oznacza szybką i gładką zmianę przełożeń przy jednoczesnym ciągłym przyspieszeniu samochodu.

Skrzynia Powershift jest nie tylko wygodna, ale też znacznie przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa. Jak wykazały badania, ten rodzaj przekładni zapewnia użytkownikowi o około 8 procent mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z typowymi automatami.

Jakiekolwiek nieprawidłowości w pracy skrzyni Powershift, takie jak falowanie obrotów, szarpnięcia przy zmianie biegów, gubienie wstecznego powodują coraz większe uszkodzenia i coraz więcej elementów zużycia skrzyni dostaje się do obiegu.

Jeśli skrzynia Powershift pracuje nieprawidłowo, to dalsza eksploatacja pojazdu jest niewskazana, ponieważ doprowadzi jedynie do pogłębienia usterki i w konsekwencji całkowitego unieruchomienia pojazdu.

W naszym serwisie zajmujemy się kompleksową regeneracją oraz serwisem skrzyń Powershift.

Zapraszamy do kontaktu.

Hq Service
Ul.Gebarzewska 20
62-200 Gniezno
Tel. 530189131

#hqservicegniezno #hqservice #powershift #volvo #ford #skrzyniepowershift #mechatronika #skrzyniadwusprzeglowa #smax #cmax #fordexplorer #fordmondeo #fordfocus #dodgejourney #volvopolska #fordpolska #dobrymechanik #naprawaskrzynautomatycznych #warsztat #fordkuga #praca


Ważne do: 2024.09.08, wyświetleń: 512

nr ogłoszenia: 20943